مرجع المپیاد فیزیک ایران

Iranian Physics Olympiad (IranPhO) ایرانفو

مرجع المپیاد فیزیک ایران

Iranian Physics Olympiad (IranPhO) ایرانفو

مرجع المپیاد فیزیک ایران
آخرین نظرات

نتایج مرحله دوم المپیادهای علمی 94-1393 اعلام شد

پنجشنبه, ۱۸ تیر ۱۳۹۴، ۰۱:۵۸ ب.ظ

بالاخره بعد از مدت ها انتظار نتایج آزمون مرحله دوم المپیادهای علمی توسط باشگاه دانش پژوهان جوان اعلام شد.


نتایج مرحله دوم المپیادهای علمی 94-1393


ضمن تبریک به همه قبول شده ها و آرزوی موفقیت برای دانش آموزانی که نامشان در این لیست نیست، اطلاعیه باشگاه دانش پژوهان جوان را در ادامه مطلب مطالعه نمایید.

  اطلاعیه باشگاه دانش پژوهان جوان در خصوص نتایج مرحله دوم المپیادهای علمی 94-1393
  با سلام
  ضمن آرزوی خوشوقتی از حضور تمامی شرکت کنندگان در آزمون مرحله دوم المپیادهای علمی همان گونه که در بخشنامه شماره 213758- 93/10/24 ثبت نام مرحله اول اشاره شده است کمیته های علمی متشکل از اساتید صاحب صلاحیت دانشگاهی و معلمین با تجربه آموزش و پرورش در هر المپیاد، مسئولیت کلیه مراحل از شناسایی، آموزش تا مرحله اعزام دانش آموزان به مسابقات جهانی را برعهده دارد وهمه این مراحل( از طرح سؤال تا تصحیح اوراق و اعلام نتایج و ... ) در کمیته های علمی باشگاه با دقت بسیار بالا انجام می شود.
  از آن جایی که باشگاه دانش پژوهان جوان همواره در راستای اعتماد سازی جامعه مخاطب قدم بر می دارد، ضمن اعلام نتایج المپیادهای علمی مرحله دوم سال تحصیلی 94-93، چگونگی انجام مراحل استخراج نتایج را به استحضار کلیۀ شرکت کنندگان عزیز مرحله دوم به شرح زیر می رساند:
 1. نحوه رسیدگی به نظرات رسیده در خصوص سؤالات و پاسخ های آزمون المپیادهای علمی مرحله دوم:
   پس از برگزاری آزمون مرحله دوم در اردیبهشت ماه سال 1394 ابتدا کلیه دفترچه سؤالات مربوط به المپیاد های مرحله دوم به همراه پاسخ نامه تستی و تشریحی ارایه شده توسط کمیته های علمی ذیربط بر روی پایگاه اطلاع رسانی باشگاه دانش پژوهان جوان قرار داده شد و سپس نظرات و ابهامات رسیده از سوی برخی شرکت کنندگان پیرامون سؤالات و یا پاسخ های تستی و تشریحی دریافت و در اختیار کمیته های علمی قرار گرفت. سپس کمیته های علمی ضمن تشکیل جلسه، نظرات ارسالی را با دقت بررسی و پاسخ های لازم از طرق مختلف به آنان اطلاع رسانی شد وهمچنین هرآنچه که جهت اطلاع عموم شرکت کنندگان ضروری بوده از طریق پایگاه اطلاع رسانی باشگاه اعلام شد.
 2. نحوه تصحیح و قرائت پاسخنامه های آزمون های تستی:
   پاسخنامه آزمون هایی که دارای سؤالات تستی بوده (ادبی، شیمی، کامپیوتر(روزاول)و زیست شناسی) توسط ماشین علامت خوان با دقت بسیار بالا در دو مرحله قرائت شده و کنترل و بررسی های دستی نیز جهت صحت قرائت بر روی آنها انجام گرفته است.
 3. فرآیند تصحیح اوراق تشریحی آزمون ها:
   المپیادهایی که دارای آزمون تشریحی بوده بر اساس مصوبه شورای باشگاه دانش پژوهان جوان پس از عملیات رمز گذاری اوراق امتحانی شرکت کنندگان برای هر پاسخ سؤال، دو تصحیح توسط مصحح اول و دوم با توجه به ریز بارم تعیین شده توسط کمیته، انجام پذیرفته و در صورت وجود اختلاف بین تصحیح اول و دوم، تصحیح سوم انجام شد که این نمره به عنوان نمره اصلی ثبت و محاسبه شده است، همچنین اعضای کمیته علمی ذیربط نیز بررسی های دقیقی را بر نحوه تصحیح اوراق امتحانی انجام داده است.
 4. چگونگی انتخاب نفرات برگزیده :
   کمیته های علمی جهت تعیین نفرات پذیرفته شده پس از مرتب نمودن نمرات دانش آموزان، مجدداً اوراق امتحانی تمامی شرکت کنندگان مذکور را مورد بازبینی قرار داده و پس از اطمینان لازم از صحت عملیات انجام گرفته، خط برش را بر اساس نمرات مرتب شده تعیین نموده و بر همین اساس نفرات برگزیده انتخاب شده اند.
 5. چگونگی توزیع کارنامه شرکت کنندگانی که پذیرفته نشده اند:
   برای شرکت کنندگانی که در این مرحله پذیرفته نشده اند ضمن آرزوی موفقیت در سایر عرصه های علمی، کارنامه ای جهت اطلاع صادر شده است که در صورت تمایل می توانند کارنامه خود را (به استثنای شرکت کنندگان آزمایشی المپیادها) از بعدازظهر یکشنبه 21 تیرماه سال جاری از اینجا دریافت نمایند.
 6. نحوه برگزاری آزمون عملی (مرحله سوم ) المپیاد کامپیوتر:
   پذیرفته شدگان مرحله دوم المپیاد کامپیوتر به منظور شرکت در آزمون مرحله سوم(عملی) باید روزدوشنبه مورخ 1394/4/29 طبق زمان بندی زیر به باشگاه دانش پژوهان جوان به نشانی تهران- بلوار نلسون ماندلا (جردن)، کوچه نیلوفر، پلاک 8 ، ساختمان شهید بهشتی مراجعه نمایند.
  1. پذیرفته شدگان شهر تهران ساعت 8 صبح
  2. سایر شهرستان ها ساعت 12 ظهر
   دانش آموزان شهرستانی می توانند در این مدت از خوابگاه باشگاه دانش پژوهان جوان استفاده نمایند.
 7. زمان ثبت نام پذیرفته شدگان مرحله دوم :
   پذیرفته شدگان این مرحله از المپیادهای علمی (به استثنای المپیاد کامپیوتر) می توانند در دوره آموزش تابستانی که از روز دوشنبه 94/4/29 در محل دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی آغاز می گردد، شرکت نمایند. لذا متمنی است به نحو مقتضی به اطلاع پذیرفته شدگان آن استان که نام آنان در لیست پیوست آمده است، رسانده شود که روز یکشنبه 94/4/28 جهت ثبت نام به همراه پدر یا مادر، به آدرس
   تهران- لویزان- خیابان شهید شعبانلو دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی( دانشکده عمران)
  به شرح ذیل مراجعه نمایند:
 1. پذیرفته شدگان شهر تهران ساعت 8 صبح
 2. سایر شهرستان ها ساعت 14
  دانش آموزانی که جهت ثبت نام به همراه نماینده اعزامی آموزش و پرورش مراجعه می نمایند می بایست تعهدنامه مربوط به ولی دانش پژوه را که ضمیمه می باشد بعد از امضای ولی به تأیید اداره آموزش و پرورش منطقه رسانده و همراه خود داشته باشند.
 • مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام :
  1. گواهی اشتغال به تحصیل عکس دار ممهور به مهر آموزشگاه (در سال جاری) محل تحصیل، حاوی مشخصات کامل، پایه و رشته تحصیلی دانش آموز. ضمناً دانش آموزانی که تغییر رشته داده اند، ارائه گواهی مبنی بر انجام تغییر رشته با درج نمره مربوطه نیز ضروری است.
   • خلاصه سابقه تحصیلی دوره متوسطه(ریز نمرات)
   یا
    کارنامه سال اول و دوم و سوم دبیرستان
   که به امضای مدیر رسیده و ممهور به مهر مدرسه باشد. (کپی مدارک فوق پذیرفته نمی شود)
  2. اصل شناسنامه به همراه یک برگ تصویر صفحه اول (در صورت وجود توضیح یک کپی از صفحه توضیحات)
  3. شش قطعه عکس رنگی4×3 پشت نویسی شده با مشخصات کامل (عکس ها یک شکل و در سال جاری گرفته شده باشد.)
  1. نکات قابل توجه:
   *چنانچه دانش آموزی شرایط لازم برای شرکت در مرحله اول المپیاد مندرج در بخشنامه شماره 213758- 93/10/24 را نداشته باشد، از وی ثبت نام به عمل
    نخواهد آمد.
   *در هر مرحله ای( اعم از دوره آموزشی تابستان و یا ... )مشخص شود دانش پژوهی فاقد شرایط لازم و ضروری مندرج در بخشنامه مذکور است از ادامه حضور و آموزش وی جلوگیری خواهد شد.
   *باشگاه دانش پژوهان جوان برای تأمین خوابگاه دانش آموزان شهرستانی که در دوره آموزش تابستانی شرکت می کنند، در دانشگاه شهید رجایی، برنامه ریزی نموده است. لذا شایسته است این دانش آموزان وسایل شخصی مورد نیاز خود شامل حوله، مسواک، خمیردندان، لیوان، 2 ملحفه تمیز، کفش و لباس ورزشی، دفترچه بیمه درمانی، بیمه تکمیلی، کارت بیمه حوادث دانش آموزی و ماشین حساب را همراه داشته باشند.
   *ضروری است دانش آموزان المپیاد زیست شناسی، شیمی و فیزیک علاوه بر وسایل فوق الذکر روپوش سفید آزمایشگاهی نیز در طول دوره به همراه خود داشته باشند.
   *مقررات مربوط به پوشش دانش پژوهان در دوره آموزش تابستانی مانند مقررات دبیرستان های دخترانه و پسرانه است. لذا ضروری است پذیرفته شدگان دختر با روپوش و مقنعه مدرسه و دانش آموزان پسر با لباس مناسب در دوره حضور یابند.
 • چگونگی رسیدگی به درخواست های تجدید نظر افرادی که در مرحله دوم
   پذیرفته نشده اند
  :
   با توجه به موارد فوق الاشاره، چنانچه دانش آموزی به نتیجه اعلامی خود اعتراض داشته و خواستار رسیدگی مجدد باشد بر اساس مصوبه شورای باشگاه می تواند به یک سوم سؤالات تشریحی المپیاد مربوطه با توجه به کارنامه اخذ شده درخواست رسیدگی مجدد (مطابق فرم رسیدگی مجدد بر روی سایت) داده و مراتب را به روش زیر فقط تا پایان وقت اداری ساعت00 :14 ) روز چهارشنبه مورخ 94/4/24 جهت بررسی ارسال نموده و وصول آن را از طریق شماره تلفن 22027823-021 پی گیری نمایند. بدیهی است کمیته علمی ذیربط در اسرع وقت نسبت به بررسی مجدد اقدام، و باشگاه پاسخ آن را به صورت مکتوب به آدرس پستی اعلام شده ارسال خواهد نمود. به درخواست هایی که بعد از مهلت اعلام شده ارسال شود ترتیب اثر داده نخواهد شد.
   همچنین شرکت کنندگان پذیرفته نشده المپیادهای تستی ادبی، زیست شناسی و شیمی در صورت تقاضای بررسی مجدد می توانند فرم مربوطه را تکمیل، و ارسال نمایند.
  1. تذکر مهم: دانش آموزانی که در المپیاد کامپیوتر پذیرفته نشده و درخواست رسیدگی مجدد دارند بایستی تا پایان وقت اداری(ساعت14:00) روز سه شنبه مورخ 94/4/23 درخواست خود را جهت رسیدگی به روش فوق ارسال نمایند.
  1. روش ارسال درخواست تجدید نظر:
    تکمیل فرم درخواست رسیدگی مجدد و ارسال آن از طریق نمابر به شماره های 22019970-021 ضمناً به منظور رعایت حقوق کلیه شرکت کنندگان تهرانی و شهرستانی، رسیدگی به اعتراضات صرفاً از طریق نمابر امکان پذیر بوده
    و تقاضا دارد از مراجعه حضوری اکیداً خودداری نمایید.
   بدیهی است باشگاه از پاسخگویی به مراجعین حضوری معذور می باشد.
   مجددا یادآوری می گردد دانش آموزانی که درخواست رسیدگی مجدد دارند پس از دریافت کارنامه و اطلاع از نمرات خود، نسبت به تنظیم فرم رسیدگی مجدد( به روش فوق) اقدام نمایند .
   توجه : پذیرفته شدگان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با تلفن روابط عمومی باشگاه (22019966-021) و یا تلفن (22010404-021) تماس حاصل نمایند.

    روابط عمومی و بین الملل باشگاه دانش پژوهان جوان

  نظرات (۲۰)

  ۲۲ ارديبهشت ۹۸ ، ۲۰:۲۳ امیرحسین احمدیان
  سلام کی جواب ازمون مرحله دوم میاد برام باز نمیکنه
  المپیادهای علمی
  پاسخ:
  سلام.
  احتمالا اواخر خرداد یا اوایل تیر
  سلام نمرات مرحله دوم رو چجوری میشه دید؟
  سلام بر تو ای دیوانه منتظر نتیجه
  بیخیال انقدر منتظر نمونین، الآن که نتایج نیومده خیلی ها کار نمیکنن
  خیلی ها منتظرن ببینن قبول شدن یا نه بعدش کار کنن
  خیلی ها دیگه درس نمیخونن
  الآن بهترین فرصته برای درس خوندن
  کسایی که تو این مدت خوب تلاش کنن نتیجه میگیرن!
  ۰۸ تیر ۹۵ ، ۱۵:۰۹ دیوانه منتظر نتیجه
  اقا هرچی دنگ میزنیم باشگاه میگن داره اماده میشه اخه بابا یه سوال دقیقا چیو دارن اماده میکنن؟مگه برگه ها صحیح نشده؟؟
  سلام من تو المپیاد زیست شرکت کردم مرحله ی اول قبول شدم مرحله ی دومم شرکت کردم ولی الان نمیدونم چجوری بفهمم که قبول شدم یا ن لطفا هرکی میدونه بهم بگه
  پاسخ:
  سلام
  به وبسایت ysc.ac.ir مراجعه کنید.
  اگر نتایج بیاد، اونجا اعلام میشه !
  یعنی حتی  نمره  ای هم برای این دسته از دانش اموزان صادر نشده؟
  اگر که نه، بنابراین چگونه می توانیم به عملکرد خود در مرحله دوم ببریم؟
  2-ایا در مرحله اول برای المیاد ی های ازمایشی کارنامه صادر شده است؟
  اگر که بله،لطفا ادرس سایت مذکور را  درج نمایید .
  باتشکر  
  پاسخ:
  سلام.
  نه، کارنامه ای نه برای مرحله اول و نه مرحله دوم برای دانش آموزانی که
  به صورت آزمایشی در المپیاد شرکت کرده اند (پایه اول و دوم)، صادر نشده است.
  سلام،من در مرحله ی دوم المپیاد ازمایشی فیزیک ۹۴شرکت کردم وچون  سال دوم ریاضی. بودم والمپیاد ما ازمایشی بود،به ما گفته شد که برای ما کارنامه صادر میشه،الان خیلی وقته گذشته اما من نمیتونم سایتی رو پیدا کنم که کارنامه ی المپیادهای ازمایشی رو گذاشته باشه،خواهش میکنم که اگر کسی دراین رابطه. اطلاعی داره بگه یا ایمیل کنه،باتشکر.
  پاسخ:
  سلام
  منظورتون المپیاد اصلی هست که اردیبهشت برگزار شد و برای پایه دوم جنبه ازمایشی داشت ؟
  اگر اینه، برای پایه های دوم کارنامه صادر نشده. از اول هم همین رو اعلام کرده بود باشگاه.
  کارنامه فقط برای پایه های سوم که قبول نشدن صادر شده.
  سلام
  چرا سایت student.sannad.medu.ir واسم باز نمیشه مال بقیه باز شده؟
  بقیه از این سایت کارنامشونو گرفتن؟
  لطفا کسانی که کارنامه گرفته اند نظرشون را راجع به نحوه تصحیح و نمرات اعلام کنند و نمره هاشونو هم بگویند تا  کف قبولی هم مشخص شود. 
  من نمره 47 هم می دونم قبول نشده است
  سلام
  درسوال عملی اعداد بدست امده باید دقیقا همان هایی باشد که در کلید سوال ها امده؟
  درسوال عملی به من فقط 1نمره داد اند 
  پاسخ:
  سلام.
  با درصد کمی خطا قابل قبول است. بستگی به مقدار خطای آزمایش داره.
  سلام.دو تا سوال داشتم.اول اینکه از افرادی که در کلاس های ایرنفو شرکت کرده اند چند نفر در مرحله دوم پذیرفته شده اند.دوم اینکه کف امسال چند بود؟
  خیلی ممنون از سایت پر محتواتون
  پاسخ:
  سلام
  ایرانفو کلاسی برگزار نکرده است که قبولی داشته باشد. ایؤانفو صرفا از طریق محیط مجازی اقدام به راهنمایی دانش آموزان علاقمند می کند.
  البته هستند دانش آموزانی که از راهنمایی ها و خدمات ایرانفو استفاده کرده اند و اکنون نامشان در بین قبولی های مرحله دوم هست.
  کف دقیق معلوم نیست. احتمالا حدود 60 خواهد بود.
  بخش‌هایی از این نظر که با * مشخص شده، توسط مدیر سایت حذف شده است
  سلام آقای پرتوی
  بهتون ایمیل زدم ممنون میشم جواب بدید
  شایان *****
  پاسخ:
  سلام
  پاسخ داده شد.
  سلام آقای  ‍‍پرتووی من  سال اولی هستم چه طوریمیتونم کارنامه ی مرجله دوم رو بگیرم (اصلا واسه اولی ها میاد جوابش)
  پاسخ:
  سلام
  امکانش نیست. برای اول ها و دوم ها کانامه صادر نمیشه.
  سلام اقا خسته نباشید واقعا ممنون بابت زحمت هایی که در طول سال می کشید اجرتون با خدا می خواستم بپرسم امسال چرا کلاسا تو باشگاه برگزار نمیشه؟
  پاسخ:
  سلام
  تبریک میگم بهتون. امیدوارم که همیشه موفق باشید.
  اون قدیما باشگاه یه ساختمان خیلی خوب داشت که چهار طبقه بود و کلی کلاس و آزمایشگاه و تجهیزات داشت و ...
  خوابگاه هم نسبتاً نزدیک بود به محل کلاس ها.
  بعداً که باشگاه رفت تحت پوشش استعدادهای درخشان، اون ساختمان غارت شد و در نهایت تبدیل شد به دبیرستان علامه حلی !!!
  سمپاد یه ساختمان از قدیم داشت به اسم ساختمان شهید بهشتی، 2 طبقه از اون دادن به باشگاه !
  به اندازه کافی کلاس و محیط و آزمایشگاه و تجهیزات برای برگزاری دوره نداشت. سال های پیش هم بی کیفیت برگزار شد.
  امسال بردن دانشگاه شهید رجایی. جای خوبیه، محیطش خیلی سرسبزه، امکانات مناسبی هم داره.
  از همه مهم تر که خوابگاه داخل دانشگاه هست. و وقتتون برای رفت و آمد تلف نمیشه.
  سلام
  سال قبل توی سایت باشگاه اعلام کرده بودند که روپوش سفید برای فیزیک هم الزامیه در صورتیکه بعد مسئول آزمایشگاه(آقای رجبی) گفت که اصلا لازم نیست و این رو باشگاه هرسال اشتباهی اعلام میکنه...
  پس بهتره که به این مورد زیاد توجه نشه...

  سلام استاد

  از مباحث دوره خبر دارین ؟

  پاسخ:
  سلام
  نه. میرید دوره معلوم میشه !
  گند بزنم تو این آزمون که همه قبول شد ها یا علوم انسانی ان یا معارف. پارتی تو این مملکت بی داد میکنه میفهمین .بی داد

  سلام من جزو قبولیام برای تابستون چه کتابایی لازمه کار کنم؟

  ممنون

  پاسخ:
  سلام و تبریک میگم.
  هر چه سریعتر به iranpho@gmail.com ایمیل بزنید و بگید که چیا خوندید تا پاسختون رو دریافت کنید.
  سلامت تو بند 5 زده به استثنای المپیاد های آزمایشی یعنی دوم ها به هیچ طریقی نمی تونن کارنامشون رو بگیرن؟
  پاسخ:
  سلام
  اینجور که از این اطلاعیه معلوم هست، نه نمیشه.
  حتی به نظر میرسه که برگه سال های اول و دوم اصلا صحیح نشده !
  با سلام سال دومی ها چگونه باید از نتایج خود مطلع شوند؟ این که فقط مال سال سومه!
  پاسخ:
  سلام
  اطلاعیه باشگاه را دقیق مطالعه نمایید. سایت سناد.

  ارسال نظر

  ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
  شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
  <b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
  تجدید کد امنیتی